Наука як процес – це відкритий Космос. Бо тільки беззаперечний простір свободи пошуку і спілкування з однодумцями – ровесниками, обмін ідеями і результатом роботи, є умовою цивілізаційних проривів, змін, що об’єднують, гуманізують, а не сіють ворожнечу. Для медичної освіти інтернаціоналізація особливо необхідна: людство об’єднано загрозами через пандемії, хвороби цивілізації тощо. Саме інтеграція міжнародних компонентів в освітню, науково-дослідну роботу, громадську діяльність закладів вищої освіти надає надзвичайні інструменти сучасності в освітній простір через відкриті інформаційні можливості співробітництва.
Міжнародне співробітництво відкриває нові перспективи та можливості реалізації якості освітньої діяльності: розширення кордонів співробітництва; інформаційно-рекламну діяльність закладу в забезпеченні інтеграційних процесів; пропагування вагомих досягнень закладу; використання сучасних технологій профорієнтаційної роботи; проведення спільних онлайн-лекцій, вебінарів, науково-практичних конференцій, майстер класів та круглих столів.
Інтернаціоналізація вищої освіти сприяє зростанню числа студентів, викладачів і дослідників, що беруть участь у програмах академічної мобільності, та кількості спільних або подвійних дипломів; збільшенню числа курсів і кваліфікацій, які зосереджуються на міжнародних темах та транскордонного постачання академічних програм; приділенню більшої уваги розробленню міжнародних/міжкультурних і глобальних компетентностей; посиленню інтересу до міжнародних тем і спільних досліджень; стимулюванню залучення іноземних студентів; розширенню партнерства (отриманню грантів і програм обміну, проведенню спільних проєктів і наукових досліджень, реалізацій стажування, навчання та працевлаштування); створенню нових національних, регіональних, міжнародних організацій, державних політик і програм підтримки академічної мобільності та інших ініціатив щодо інтернаціоналізації.
Кам’янський фаховий медичний коледж на шляху розвитку міжнародного співробітництва та прагне, щоб інтернаціоналізація стала невід’ємною складовою діяльності закладу за основними напрямками: вивчення і використання міжнародного досвіду; організація і реалізація спільних міжнародних науково-дослідних проєктів, видавничої і консультативної діяльності та гуманітарно-культурного співробітництва.
Коледж співпрацює з 6 міжнародними партнерами та з 20 вітчизняними закладами вищої освіти.
Під гаслом «Врятуємо життя разом!» студенти та викладачі нашого коледжу організували проведення науково-практичної онлайн – конференції з міжнародною участю за темою: «COVID-19: заходи та методи безпеки сьогодення». У роботі конференції брали участь здобувачі освіти, науковці, академічні партнери зі Львова, Дніпра, Харкова, Кам’янського фахового медичного коледжу, Польщі; учасники з Ізраїлю, Камеруну, Словаччини, Ірландії, Узбекистану та Індії.
Педагогічний колектив коледжу з метою співпраці у напрямку наукової, навчальної, культурної та організаційної діяльності зустрівся online з колективами Колегіума Мазовія інноваційного університету та Університету економіки в Бидгощі (Польща) і ознайомився з Європейською та польською системами вищої освіти. В подальшому окремі викладачі пройшли міжнародне стажування (дистанційний онлайн-курс партнерських навчальних закладів) в Університеті економіки в Бидгощі (Польща) в межах міжнародної мобільності за темою: «Європейська та польська системи вищої освіти: практика, досвід, інноваційні методи навчання» та отримали підтверджуючі сертифікати.
Польські колеги запросили здобувачів освіти нашого коледжу до участі у Міжнародній практичній конференції студентських наукових гуртків за темою «Роль медсестри та акушерки у протидії хворобам цивілізації». До складу наукового комітету конференції увійшла директор Кам’янського фахового медичного коледжу Тетяна Тимченко. Здобувачі освіти науково-дослідного гуртка внутрішньої медицини представили результати наукової роботи, яку вони досліджували два роки, вивчаючи ризики розвитку серцево-судинних ускладнень у хворих на гіпертонічну хворобу ІІ - ІІІ стадій. У межах міжнародної співпраці з робочим візитом у коледж завітала Тетяна Андрухів, заступниця Ректора зі справ з іноземцями Колегіуму Мазовія (Польща), подякувала за співпрацю і вручила сертифікати учасникам конференції.
Щорічно здобувачі освіти коледжу беруть участь у Міжнародних медичних конгресах студентів та молодих вчених у м. Тернопіль на базі Державного медичного університету ім. І.Я. Горбачевського у форматі «Діалог молодих дослідників». У збірниках тез надруковані результати науково-дослідних робіт здобувачів освіти, що проводилися під керівництвом досвідчених викладачів – науковців та практиків. Для багатьох із студентської молоді – це перші наукові кроки, але такі вагомі задля професійного та особистісного компетентнісного зростання.
За участь у Міжнародних науково-практичних конференціях здобувачі освіти та викладачі коледжу мають безліч сертифікатів.
До Дня Европи в Україні студенти підготували та провели захід-мандрівку «Подорож країнами Европи». Здобувачі освіти подорожували по замкам та фортецям Німеччини, найкрасивішим місцям Великобританії, познайомилися з традиціями Норвегії та Іспанії, насолоджувалися піснями М. Кабальє та Е. Піаф, зазирнули у французькі будинки моди.
Здобувач освіти ОПП Лікувальна справа, Петро Голуб, отримав І місце
на творчому професійно-орієнтованому конкурсі «Моя професія – маркетолог 21 століття» в рамках проєкту Університету імені Альфреда Нобеля серед студентської молоді. Конкурс надав можливість нашому студенту спробувати себе в іншій сфері діяльності і пов’язати її з медициною.
Викладачі відділення стоматології ортопедичної були запрошені на симпозіум імплантологів у місті Дніпро, що об’єднав лекторів світового рівня: провідних стоматологів Італії, Румунії та Іспанії і талановитих імплантологів з усієї України. У зустрічі брали участь і випускники Кам’янського фахового медичного коледжу, якими ми дуже пишаємося:
Неженцев Євген, лікар – стоматолог хірург, ортопед, голова АІУ Дніпро, засновник “Стоматологічна практика Нєженцева” – модератор міжнародних заходів, спікер мотиваційних лекцій для здобувачів освіти ОПП Стоматологія ортопедична;
Костиря Дмитро, стоматолог – ортопед, засновник SDA Clinic (Studio of Dental Architecture);
Чуйко Влад, представник офіційного дилера Amel medical group.
Зустріч пройшла успішно та завершилася урочистим врученням учасникам симпозіуму сертифікатів.
Здобувачі освіти коледжу брали участь у Міжнародному конкурсі наукових робіт «Science without borders», який був організований Міжнародним центром «VISTAPLUS» (м. Вільнюс, Литва) і проводився з метою популяризації науково-дослідницької діяльності в студентському середовищі, щоб розвивати інтерес студентів до дослідницької роботи і стимулювати їх до продовження наукової діяльності. А викладачі брали участь у Міжнародному конкурсі «Педагогічна творчість», мета якого знайти талановитих педагогів, що невпинно працюють та навчають підростаюче покоління і які заслуговують на визнання. І студенти, і викладачі коледжу поділилися своїми незвичайними роботами і навчально-методичними розробками. Переможців обирало міжнародне журі, що складалося з видатних професійних педагогів, які мають високий рівень знань і досвід у викладанні.
Представники коледжу також брали участь як спостерігачі у ІІІ Всеукраїнському зимовому чемпіонаті «Кременецькі медичні ралі-2018» з міжнародною участю бригад екстреної медичної допомоги з України, Польщі, Литви та Ізраїлю і отримали неоцінений досвід для організації і проведення в подальшому подібних змагань на базі нашого коледжу.
Сфера медицини та здоров'я завжди викликає зацікавлення в абітурієнтів, а фахівці медичної галузі високо цінуються на світовому ринку праці. Тому цікава була зустріч з представниками німецької бізнес делегації, що завітала до Дніпра за ініціативи Дніпропетровської та Магдебурзької торгово-промислових палат. Працівники ТОВ «Турбота про людей похилого віку Хуманас» поділилися досвідом амбулаторного догляду та супроводом літніх людей, медики Геліос клінік Єріховер Ланд ознайомили з досвідом успішного лікування і профілактики багатьох захворювань та працівники ТОВ «Центр допомоги дітям та підліткам Грос Бьорнеке» поділилися своїми напрацюваннями щодо надання соціальних послуг у сфері виховання, консультування дітей, підлітків та їхніх батьків. Співпраця з представниками подібних компаній надає можливість здобувачам освіти проходити стажування в закордонних закладах та вивчати іноземні мови.
Щоб вивчати і використовувати передовий міжнародний досвід в медичній практиці, співпрацювати у спільних наукових дослідженнях, впроваджувати ефективні світові методи лікування, обмінюватися освітніми науковими медичними досягненнями, необхідно опановувати іноземні мови і застосовувати сучасні інноваційні форми освіти та залучати до їх вивчення всіх учасників освітнього процесу.
Для якісного викладання англійської мови викладачі коледжу постійно вдосконалюють свої вміння завдяки стажуванню та програмам професійного розвитку. Наші здобувачі освіти під керівництвом кваліфікованих викладачів беруть участь у різноманітних конкурсах з англійської мови, телемостах, конференціях, заходах, олімпіадах, тощо. На сайті коледжу розміщенні посилання щодо безкоштовного вивчення англійської мови.
Окремі викладачі підвищили свою кваліфікацію з циклу: «Інноваційні форми сучасної освіти з використанням платформ zoom та moodle» та пройшли міжнародне стажування (вебінар), організований Науково-дослідним Інститутом Люблінського науково-технологічного парку та IESF Міжнародною фундацією науковців та освітян, що надає їм можливість впроваджувати в освітній процес інноваційні методи та технології навчання.
Колектив співпрацює та підтримує тісний зв’язок з колишніми співробітниками та випускниками коледжу, що працюють за кордоном, з метою розширення зовнішньої представленості нашого закладу. Ми пишаємося нашими колегами та їхніми досягненнями. До прикладу, Лариса Кравцова, випускниця коледжу, викладач сестринської справи, визнана кращою медичною сестрою і занесена до Книги Всесвітньої організації лідерів охорони здоров'я у 2016-2017 рр. (США).
Ми у постійному пошуку шляхів розвитку і розширення міжнародного партнерства і тому ще багато планів на майбутнє.
Резюме. Інтернаціоналізація – це насправді перспектива формування нової генерації молодих вчених, на засадах незалежності від політичних впливів та ідеологій. Інтелектуальна незалежність, партнерська діяльність та взаємовплив культур є умовою цього процесу. Саме так сформуються надсучасні стосунки між молоддю – людяність, не зіткнення протиріч, а переплетення ідей, доповнення та творчий розвиток в науковій діяльності студентської спільноти. Тільки так викристалізуються зерна мудрості навіть у зовсім ще юних науковців через усвідомлення того, що всі ми люди єдиного дому – планети Земля. Це не гучне гасло, а мудрість давніх філософів, до яких варто дослухатись: «Поміж мудрих немає чужинців».