Медицина завжди є на межі життя. Вона - його свідок, учасник і захисник. Тому в цій професії треба бути особливо відповідальним. У відповідальності - безумовній, непідробній і непідкупній - наше спасіння.
Від автора
Розпочалась історія Кам’янського медичного коледжу з 1 жовтня 1931 року, коли було створено середньомедичний технікум з двома відділенями: акушерським та медсестринським. На сьогодні заклад змінився невпізнанно: набув статусу коледжу, надає медичну освіту за спеціальностями на базі 9 та 11 класів: «Сестринська справа», «Лікувальна справа», «Акушерська справа», «Стоматологія ортопедична»; працює відділення післядипломної освіти молодших медичних спецалістів. За останні п’ять років нашим найбільшим досягненням стало відкриття відділення «Сестринська справа» першого (бакалаврського) рівня вищої освіти денної та вечірньої форм навчання
Відкриваємо обличчя бакалаврату. Запровадження цієї освітньої програми дало можливість створення нових змістових векторів в освітньому просторі: індивідуальної освітньої траєкторії, академічної мобільності, міжнародної співпраці. Викладачі коледжу мали змогу пройти стажування в закладах вищої освіти Польщі. Здобувачі освіти є учасниками міжнародних науково-практичних онлайн-конференцій. У рамках партнерського обміну досвідом запроваджено проведення лекцій, вебінарів онлайн для учасників освітнього процесу. Велике практичне значення мала міжнародна конференція «COVID-19: заходи та методи безпеки сьогодення» за участю 8 країн світу. Три здобувані освіти успішно виступили з доповідями. Це був результат плідної роботи відділу науково-дослідної роботи: співпраця студентів та науковців.
Головні дійові особи освітнього простору - потужний кадровий склад викладачів: доктори та кандидати наук, професіонали-практики, досвідчені педагоги, які мають належний професійний рівень. Серед них Деркачов Е.А., Василенко Є.П., Шостак С.І., Мамчур В.Й., Ващенко Л.В., Наказний М.О., Верник Г.Г., Вільгусевич В.Ф., Казакевич Л.І., Пономаренко O.A., Hocap А.Є., Самарець Є.Ф. та інші.
Доєднані до історії медичного коледжу у новому статусі студентів медичні працівники та випускники, які працюють у закладах охорони здоров’я міста та області.
Відгуки медичних працівників - здобувачів вищої освіти:
З підвищенням фаховості медична професія стає ще більш конкурентоспроможною. Такий великий функціональний обсяг і психологічне навантаження, спресований ритм роботи залишає мало часу для відновлення. Тому перерва на навчання та отримання нових знань повертає нас до самих себе. Усвідомлення того, що потрібні додаткові знання, щоб зберегти власне психічне здоров’я, збалансувати стосунки з близькими та колегами і забезпечити собі професійне довголіття без вигорання та деформацій. Це дуже важливо, бо медицина - це вибір на все життя (Лариса Краснолицька).
Дуже рада, що два роки тому вступила до Кам’янського медичного коледжу для отримання вищої освіти зі своєї спеціальності. Коледж дає хороші знання та відповідний рівень підготовки, має одну з найкращих в Україні матеріально-технічну базу, хорошу бібліотеку. За час навчання отримала досвід, друзів, знання, найкращих викладачів (Наталія Хорольська).
Навчання в коледжі перевершило всі мої сподівання. Перше, що мене вразило, - це студентоцентрований підхід. Вибір дисциплін за напрямом, необхідним для подальшої трудової діяльності, на мій погляд, дуже правильно і актуально. Чисті, затишні аудиторії, оснащені сучасною апаратурою, інтерактивними дошками, муляжами. Багато уваги приділяється анкетуванню та дотриманню академічної доброчесності, науковій роботі та психологічній підтримці студентів. Ніяких проблем не складало знайти інформацію щодо процесу навчання, адже сайт коледжу в повному обсязі наповнений необхідною інформацією, зручний в користуванні та доступний для кожного. Лекції були дуже цікавими, змістовними, інформативними. Практичні заняття проходили в аудиторіях, максимально пристосованих до відділень у лікарні з повною матеріально-технічною базою (Наталія Пономаренко).
Освітній простір набув яскравої новизни: вибудовується індивідуальна освітня траєкторія, академічна мобільність, опановуються складні алгоритми командної роботи в екстрених ситуаціях, під час тренінгів, коучингів, майстер-класів; проведення міжнародних педагогічних мостів, змістовних лекцій корифеїв української науки під час проведення Днів науки у коледжі.
Наближення до світових стандартів у формуванні особистості медика побудовано на засадах академічної доброчесності; системного анкетування з визначення основних потреб здобувачів освіти. Дієвими стали круглі столи з питань «Студентоцентрований підхід: сучасний стан, проблеми, перспективи»; «Про поєднання у професійній діяльності медичних працівників академічної доброчесності і соціальних навичок», «Про дотримання основних положень антикорупційного законодавства, запобігання шляхів врегулювання конфлікту інтересів», «Розвиток «softskills» у студентів - один з чинників їх працевлаштування та кар’єрного зростання». Спільними зусиллями зі здобувачами учасниками освітнього процесу випущено інформаційні бюлетені з актуальних тем: «Академічна доброчесність і соціальні навички", «Студентоцентрований підхід». Відкриту і прозору інформацію можна знайти на сайті коледжу http://med.cc.ua
Портрет сучасної медицини є неповним без наукового пошуку. У коледжі діє Відділ науково-дослідної роботи, який організували науково-педагогічні працівники, що мають досвід наукове досліджень у галузі практичної медицини. Обрані теми досліджень є сучасними, необхідними, важливими для роботи та прогнозування здоров'я студентської молоді. Виконавцями робіт і членами діючих у коледжі відділів є як здобувачі, так і викладачи.
Окрасою інтер’єру освітнього простору є наше обладнання. Пройдемо навчальними аудиторіями.
Кабінети мед сестринства. Тут особлива тиша: динамічна, напружена, наповнена рухами. Головні дійові «особи» - руки та очі студентів у процесі відпрацювання практичних навичок.
Кабінети хірургії. Найперше завдання викладачів - навчити студентів: опановувати емоції у критичних ситуаціях, правильно зорієнтуватися і надати екстрену допомогу потерпілим. Це той випадок, коли «очі бояться, а руки роблять потрібну справу».
У кабінетах акушерства та гінекології відчуття справжності процесу неймовірне: таке цікаве тут симуляційне обладнання. Та й викладач акушер-гінеколог, певно, має небесне благословення за свою багаторічну роботу, - справляє враження.
У Кам’янському медичному коледжі є навчальний корпус, де розташовано відділення «Стоматологія ортопедична». Студенти вчаться майстерності реставрації та протезування зубощелепного апарату людини.
Резюмуємо. Працюємо з головною метою, щоб здоров’я українців було в надійних руках.
У моєму портреті сучасної медицини особливе місце займають молоді колеги. До них моє наступне звертання. Молоді колеги! Пам’ятайте! Від старту до фінішу ще далеко. Дистанцію долайте за правилами людяності. У більшості випадків ціна успіху еквівалентна нашій гідності.
Солідний вік і стратегічні вектори розвитку. Робочі перспективи ширшають, цілі стають досяжними, бо ми - одна команда. Наше кредо: «Хочеш подивитися - дивись (це наш портрет).
Нічого не приховую.
Все, що ми маємо, - життєвий досвід, знання ... не вичерпується. Сподіваємось, ви підете далі нас.
Простір навколо стане ВАШИМ.
90 років. Вік, який наводить на роздуми...
Ми знову на порозі нового шляху. Що б не відбувалось на ньому, головними для нас залишаються діти. Дорослі діти - ми їх зараз навчаємо. Вони створять медицину майбутнього. Це діти, які народяться в наших студентів. А також діти, що народяться в ювілейний, 2031 рік. Це вони додають мені сил, бажання, єднають з однодумцями. Ріка часу обов’язково винесе мене до бажаної мети. Скільки б часу в ній не спливало, і яке покоління не прийшло б навчатись у наш медичний заклад, ми завжди будемо тут присутні - наші кроки, голоси, дихання і бажання... Задля цього ми віддаємо їм все, що маємо...
Ми нічого не робимо на завтра. Ми творимо сьогодні на майбутнє - Я і моя команда.