Викладачі коледжу як ніколи зосереджені на основному: якісно навчати майбутніх медичних фахівців застосовувати знання на практиці.
Тому з метою покращення практичної підготовки здобувачів освіти в умовах воєнного часу були вирішені першочергові завдання.
Трансформували робочі зони тренажерних кабінетів внутрішньої медицини, основ медсестринства, акушерства та гінекології, педіатрії, хірургії, дисциплін терапевтичного і хірургічного профілю та дисциплін відділення стоматології ортопедичної, задля збільшення кількості місць відпрацювання умінь та навичок. Всі кабінети мають повне матеріально-технічне оснащення, забезпечені комп’ютерним обладнанням, мережею Інтернет, мультимедійними технологіями, відеоапаратурою, що збільшує та наближує об'єкти для детального спостереження за технікою маніпуляцій. Це дає можливість на практичних заняттях активно відпрацьовувати практичні навички наживо і дистанційно.
Викладачі клінічних дисциплін, здобувачі освіти коледжу у співпраці з міським Центром здоров’я та медицини спорту продовжили тренінги з надання невідкладної домедичної допомоги при надзвичайних ситуаціях для населення, що не має медичної освіти та збільшили кількість локацій в закладах освіти, охорони здоров’я, культурно-просвітницької роботи м. Кам’янське.
Програма тренінгів створена з урахуванням основних вимог міжнародної програми «Основи підтримки життя» (BLS «Basic Life Support» - базова підтримка життя). Вона складається з ключових моментів, які є необхідним мінімумом для підтримки життя постраждалого до надання медичної допомоги: дотримання правил власної безпеки; правильний огляд місця події; виклик працівників екстреної медичної допомоги та рятувальників; надання домедичної допомоги за правильним алгоритмом дій; уникнення ускладнень при наданні невідкладної домедичної допомоги. Участь здобувачів освіти у тренінгах надає можливість майбутньому спеціалісту отримати досвід роботи з пересічними людьми і вдосконалювати навички.
Максимально оптимізували фахове навчання шляхом застосування симуляційної бази коледжу. До практичних тренінгів з надання першої медичної допомоги при невідкладних станах на догоспітальному етапі залучили досвідчених тренерів екстреної медичної допомоги, лікарів-практиків та колишніх випускників, що працюють в бригадах станції екстреної медичної допомоги.
До прикладу, здобувачі освіти опановують алгоритми чітких дій в ситуаціях, наближених до реального життя при: панічній атаці; серцевому нападі; краш-синдромі; медичному сортуванні постраждалих (START та Jump START ); травмах голови та хребта; переломах кінцівок, тазу, грудної клітини; зупинці кровотечі; проникаючих пораненнях грудної клітини та черевної порожнини; термотравмах; сторонніх тілах дихальних шляхів; базовій серцево-легеневій реанімації [1]. У здобувачів освіти формується здатність застосовувати знання на практиці та вирішувати задачі в нестандартних ситуаціях; розвиваються міжособистісна комунікація та командна взаємодія.
Така організація практичного навчання та створені умови в коледжі покращили освітній процес. Потужна команда досвідчених викладачів-практиків, які демонструють власний досвід, допомагає сформувати у здобувачів освіти фахові компетентності. Шлях складний, але й успіх реальний, бо зміна формату навчання допомагає адаптувати освітній процес згідно вимог воєнного часу.